Informacje w czasie koronawirusa

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 października 2020

Szanowni Mieszkańcy

Rozprzestrzeniający się koronawirus utrudnia codzienne funkcjonowanie szczególnie osobom starszym i samotnym. Wielu z nich, z obawy o swoje zdrowie pozostaje w domu, bez możliwości zrobienia zakupów żywności i leków. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Izabelinie informuje, że obecnie systematycznie wspieramy naszych mieszkańców.

Osoby przebywające w kwarantannie mogą zgłaszać się telefonicznie do ośrodka w celu uzyskania wsparcia w postaci dostarczenia niezbędnych zakupów, wykupienia leków, zamówienia gorącego posiłku. Oferowana pomoc realizowana jest przez wolontariusza, któremu należy przekazać środki finansowe na zakupy. Informujemy, że wsparcia finansowego mieszkańcom udzielamy zgodnie z ustawą o pomocy społecznej.

Z każdym problemem prosimy kontaktować się z nami telefonicznie –

nr tel. 22 722 79 95 w godzinach pracy od 8.00-16.00

Bezpłatnie udzielamy wsparcia psychologicznego oraz porad asystenta rodziny w przypadku problemów wychowawczych z dziećmi.

Psycholog- tel. 22 722 79 95 w godzinach pracy ośrodka tj. 8.00-16.00

Asystent rodziny – tel. 22 722 79 95 w godzinach od 9.00-13.00

Pracownicy GOPS w Izabelinie dostępni są również pod nr telefonu 504 819 007, który odbierany codziennie przez 24 godziny na dobę.

Systematycznie w godzinach pracy urzędu dyżurujemy w punkcie obsługi interesanta, który mieści się na parterze w części łączącej budynek Urzędu Gminy z Centrum Kultury Izabelin – dojście jest oznaczone.

Pracujemy w zaostrzonym reżimie sanitarnym zgodnym z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Państwa również prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa tj. noszenie maseczek, częste mycie dłoni, używanie płynów dezynfekcyjnych, zachowywanie odległości w pomieszczeniach oraz środkach komunikacji miejskiej.

Ponadto informujemy, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Izabelinie dysponuje również wsparciem w formie usług teleopiekuńczych, które są bardzo dobrym rozwiązaniem dla naszych seniorów zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej. Chętnych do uzyskania wsparcia w formie opaski zapraszamy do kontaktu z pracownikami socjalnymi Ośrodka w godzinach pracy.

Seniorów zachęcamy do pozostania w domu i kontaktowania się pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Dziennego Domu Senior + pod nr tel. 22 506 47 58 w godzinach 8.00-16.00

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych korzystających m.in. z usług opiekuńczych czy uczęszczających do Dziennego Domu „Senior+” Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało zaktualizowane instrukcje i zasady działania w czasie pandemii, które przedstawiamy poniżej i bardzo prosimy o ich przestrzeganie.

Autor: Ewa Przybysz

Galeria

 • Powiększ zdjęcie ochrona osób starszych

  ochrona osób starszych

 • Powiększ zdjęcie abcsenior

  abcsenior

 • Powiększ zdjęcie siłownia pamięci

  siłownia pamięci

 • Powiększ zdjęcie informacje dla seniorow

  informacje dla seniorow

 • Powiększ zdjęcie seniorze zadbaj o siebie

  seniorze zadbaj o siebie